AKTUÁLNĚ 2021

Aktuálně

8. 8. 2021 Češi získali bronzové medaile

Mladí tenisté i tenistky České republiky na mistrovství světa družstev U14 v Prostějově překonali zklamání ze svých semifinálových vyřazení a výhrami 2:0 v zápasech o třetí místo shodně vybojovali bronzové medaile! Tituly na ITF World Junior Tennis Finals 2021 oslavili hráči Itálie a hráčky Ruska.

Aktuálně

6. 8. 2021 Čeští reprezentanti si zahrají o bronzové medaile

Chlapci nastoupili proti Rusku a již od prvního duelu bylo jasné, že toto utkání bude vyrovnané. Nejdříve si Kumstát poradil ve dvou setech s Rusem Pleshivtsevem 7:5 7:6. Mrva nestačil na Derepaska a podlehl ve třech setech 6:3 3:6 4:6. Až match tiebreak musel rozhodnout o vítězi, když Rusové nakonec přehráli naše reprezentanty 6:4 4:6 10:5. Děvčata měla ještě blíže k postupu do finále. Jandová nestačila na svou soupeřku a prohrála 6:1 6:0. Poté Valentová nedala šanci Korneevové, když ji deklasovala 6:1 6:1. O finalistovi rozhodovala opět závěrečná čtyřhra, ve které Češky neudržely vedení 6:4 4:1 a po prohrané druhé sadě 5:7, prohrály i match tiebreak 3:10.

Aktuálně

5. 8. 2021 Češi jsou v semifinále

I přes nepříznivé počasí se organizátorům podařilo odehrát na zakrytém centrálním dvorci a v halách všechna čtvrtfinálová utkání, ve kterých si Češi udrželi svou neporazitelnost a postupují do semifinále. Chlapci si poradili s Finskem, když Kumstát deklasoval Lagerbohma a nadělil mu dva „kanáry“ 6:0 6:0. Mrva porazil Alopaeuse 6:4 6:3. Slaměníková po vyrovnaném zápase a napínavé koncovce podlehla soupeřce 4:6 6:3 12:14 v match tiebreaku. Na 1:1 vyrovnala Valentová, která si poradila s Ukrajinkou Galievskou 6:0 6:3, a tak musely dívky o svém postupu rozhodnout až ve čtyřhře, kde Jandová s Valentovou přehrály Ukrajinky 6:1 6:3 a postoupily rovněž do semifinále.

Aktuálně

4. 8. 2021 Oba české týmy vyhrály svou skupinu

Skvělými výkony pokračují Čeští reprezentanti na letošním Mistrovství světa družstev v Prostějově. V dnešním utkání si děvčata poradila s týmem Thajska 3:0, když obě dvouhry zvládly Jandová se Slaměníkovou a společně ve čtyřhře zvítězily ve dvou setech a tím postupují z prvního místa tabulky do čtvrtfinále, kde je čeká Ukrajina. Chlapci změřili síly s Ekvádorem, který po jednoznačných zápasech porazili 3:0, když ke dvouhrách nastoupili Kumstát s Mrvou a ve čtyřhře se po boku Kumstáta představil Sklenička. Český tým po třech vítězstvích postupuje také z prvního místo do čtvrtfinále, které se utká s Finskem.

Aktuálně

2. 8. 2021 Češi vyhráli svá první utkání

Slaměníková a Valentová vyhrály své dvouhry ve dvou setech a i čtyřhra se stala lehkou záležitostí našich reprezentantek, které porazily Koreu 3:0. Po úvodní porážce Kumstáta zvládl svůj duel jedniček týmů Mrva, který srovnal stav utkání na 1:1. V rozhodující čtyřhře již domácí kralovali a po vítězném zápase porazili Německo 2:1.

Aktuálně

30. 7. 2021 Tisková zpráva

Zanedlouho začne 30. ročník Mistrovství světa družstev chlapců a dívek do 14 let v tenisu – ITF WORLD JUNIOR TENNIS FINALS. Je to již podvaadvacáté za sebou, kdy prestižní mezinárodní tenisovou soutěž hostí TK Prostějov, jehož komfortní prostory, zařízení a vybavení tenisového areálu poskytují vhodné prostředí pro nejvýznamnější mládežnickou mezinárodní tenisovou akci, ze které vzešlo mnoho pozdějších vítězů Grand Slamů včetně Rafaela Nadala, Lleytona Hewitta, Amelie Mauresmové, Justin Heninové, Novaka Djokoviče a také mnoho českých hvězd jako jsou např. Tomáš Berdych, Lucie Šafářová nebo Nicol Vaidišová.