AKTUÁLNĚ 2022

Aktuálně

6. 8. 2022 Češky zvítězily ve finále Mistrovství světa

Mladé reprezentantky porazily hráčky z Německa. V kategorii chlapců přehrál tým Švýcarska německou reprezentaci 2:1. Gratulujeme vítězům!

Aktuálně

5. 8. 2022 Češky bojují o zlato, Češi o 9. místo

Již dvouhry rozhodly o postupu děvčat do dnešního finále. Nejdříve si Samsonová poradila se Slovenkou Pohankovou 6:3, 7:6 a Kovačková za necelou hodinu přehrála Depešovou 6:2, 6:0. Závěrečná čtyřhra se nehrála a Česky po vítězství 2:0 budou dnes bojovat o zlatou medaili s Německem. Chlapci potvrdili vzrůstající formu, když porazili Ekvádor 2:1. O vítězné body se postaral Raštica, který porazil svého soupeře ve dvou setech 6:4, 6:4 a spolu s Brücknerem vybojovali rozhodující bod ve čtyřhře, když ovládli match tiebreak 10:4. Čechy dnes čeká zápas o 9. místo, ve kterém se utkají s Itálií.

Aktuálně

4. 8. 2022 Češky si zahrají o medaili

Již po dvouhrách je rozhodnuto a Češky budou bojovat o medaili. Samsonová si lehce poradila s Kosakou z Japonska 6:2, 6:2. Kovačková přidala druhý bod, když porazila Sonobeovou 6:0, 7:6. Čtyřhra se nehraje. Česky tak postupují po výhře 2:0 do semifinále, ve kterém se dnes utkají se Slovenskem. Chlapci si připisují další vítězství nad Marokem 2:0 a postupují do dalších bojů. Dnes se utkají s Ekvádorem.

Aktuálně

3. 8. 2022 Děvčata ve čtvrtfinále, chlapci o vyřazovací boje

Češky jednoznačně ovládly svou skupinu. Ve všech třech zápasech porazily postupně Kanadu, Argentinu a Koreu 3:0. Postoupily z prvního místa a dnes se ve čtvrtfinále utkají s Japonskem. Chlapcům se tolik nedařilo, vyhráli poslední zápas ve skupině s Japonskem po dramatických koncovkách jednotlivých zápasů 2:1. O rozhodující bod se postarali hráči domácího klubu TK AGROFERT Košárko s Rašticou, kteří zdolali své soupeře 13:11 v match tiebreaku. Češi po vítězství obsadili třetí místo a ve vyřazovacích bojích o 9. -16. místo se dnes utkají s Marokem.

Aktuálně

1. 8. 2022 Češky porazily Kanadu, Češi podlehli USA

České týmy mají za sebou svá první utkání ve skupinách. Děvčata si lehce poradily s Kanadou 3:0, když Samsonová a Kovačková vyhrály své dvouhry 6:2, 6:1 a ve čtyřhře Samsonová s Forejtkovou přehrály kanadský pár také 6:2, 6:1. Chlapci po vyrovnaných dvouhrách prohráli v rozhodující čtyřhře, tím i celý souboj 2:1. Jediný bod získal Košárko, který zdolal po dlouhém zápase svého soupeře z USA 7:6, 3:6, 6:4. Dnes čeká dívky Argentina a chlapce Slovinsko.

Aktuálně

1. 8. 2022 Mistrovství světa juniorů opět v Prostějově

Letos je to již potřiadvacáté za sebou, kdy prestižní mezinárodní tenisovou soutěž hostí TK Prostějov, jehož komfortní prostory, zařízení a vybavení tenisového areálu poskytuje vhodné prostředí pro nejvýznamnější mládežnickou mezinárodní tenisovou akci, ze které vzešlo mnoho vítězů Grand Slamů včetně Rafaela Nadala, Lleytona Hewitta, Amelie Mauresmové, Justin Heninové a Novaka Djokoviče. Dnes bylo slavnostně zahájeno a rozehrála se utkání o nejlepší týmy světa.

Aktuálně

31. 7. 2022 Češi proti USA, Češky proti Kanadě

dnes byl rozlosován 31. ročník mezinárodní tenisové soutěže družstev do 14 let ITF World Junior Tennis Finals, která se opět koná v Prostějově. Tým děvčat, nasazen jako jednička do skupiny A, se zítra utká s Kanadou a v příštích dnech s Argentinou a Koreou. Chlapci ve skupině C, jako nenasazený tým, poměří síly s USA a dále Japonskem a Slovinskem.

Aktuálně

27. 7. 2022 Tisková zpráva

Zanedlouho začne 31. ročník Mistrovství světa družstev chlapců a dívek do 14 let v tenisu – ITF WORLD JUNIOR TENNIS FINALS. Je to již potřiadvacáté za sebou, kdy prestižní mezinárodní tenisovou událost hostí areál TK Prostějov, jehož komfortní prostory, zařízení a vybavení poskytují vhodné prostředí pro nejvýznamnější mládežnickou mezinárodní tenisovou akci, ze které vzešlo mnoho pozdějších vítězů Grand Slamů včetně Rafaela Nadala, Lleytona Hewitta, Amelie Mauresmové, Justin Heninové, Novaka Djokoviče a také mnoho českých hvězd jako byly např. Tomáš Berdych, Lucie Šafářová nebo Nicol Vaidišová.AKTUÁLNĚ 2021